herbas Klaipėdos lopšelis-darželis ,,RADASTĖLĖ"
Adresas: Galinio Pylimo g. 16A, LT-91232 Klaipėda.
Tel. (8 46) 314 750. El. p.: info@radasteleklaipeda.lt
Įm. kodas 290420760
Įstaigos darbo laikas: I-V 7.30-18.00 val.

 

vaikai

Vykdomi Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Radastėlė“ svetainės atnaujinimo darbai

insert

          TRUMPALAIKIS PROJEKTAS  "UŽSIAUGINK DRUGELĮ PATS"

2019-09-01 2019-11-01   

Tai buvo tikrai nemenkas iššūkis "Saulučių" grupės ugdytiniams. Pirmas bandymas su gyvais "augintiniais". Vaikams ir ugdytojams buvo tikrai įdomu. Vaikai kasdien prieidavo prie krepšio ir laukė, kada čia bus tie drugeliai. Aptarėme vikšrų išvaizdą, jų specifinį maistą. Sulaukėme svečių iš kitų grupių vaikučių. Teko pamatyti ir nufilmuoti įspūdingą reginį-virsmą, kai iš kokono išsinėrė nuostabus drugelis. Žinoma jų gyvenimas trumpalaikis, tik mėnuo, todėl teko vaikams paaiškinti, kad rudenį jie išskrido.

        

TRUMPALAIKIS PROJEKTAS "MAGIŠKI KIAUŠINIAI"       

2019-09-01 2019-11-01

Tai turbūt vienintelis ir nepakartojamas projektas mūsų "Drugelių" grupės vaikučiams. Paliko didžiulį įspūdį, ypatingai patiko vaikams, tai kažkas kerinčio ir netradiciško. Kiekvieną rytą vaikai atėję žiūrėdavo, ar dar išsirito kuris nors viščiukas. Tai buvo įdomu ne tik vaikams, bet ir tėveliams, bei kolegoms.

           

   "RUDENS SIMFONIJA" 

2019-09-17

Rimtosios muzikos koncertas "Rudens simfonija". Dalyvauja profesorius S.Šiaučiulis, ugdytinės mama Rima Moisejeva, "Bitučių", "Pelėdžiukų", "Paukštelių" grupių auklėtiniai ir mokytojos. Visi įsiklausę į rimtąją muziką liko pakylėti ir sužavėti.

 

 

RADASTĖLĖS NUOTYKIAI PRASIDEDA

2019-09-02

Ir vėl rugsėjis, vėl nauji atradimai, nauji draugai ir vėl nuotykiai prasideda darželyje. Šią šventinę dieną vaikai aplankė daug įvairių stotelių, kuriuose laukė įdomi veikla. Svarbiausia gera nuotaika, puikios vaikų emocijos džiugino visus.

 

 

 


ŠV. NIKOLAUSO DOVANOS IŠ VOKIETIJOS

2018-12-05

 

"KODĖLČIUKŲ" GRUPĖS ADVENTO VAKARONĖ MLI MUZIEJUJE

2018-12-04

"Kodėlčiukų" grupės vaikai kartu su tėveliais MLI muziejuje susirinko į Adventinę vakaronę. MLI muziejaus darbuotojai papasakojo, kaip senovėje advento laikotarpiu žmonės susiburdavo ir ilgus žiemos vakarus praleisdavo kartu. Žaizdavo žaidimus, dainuodavo adventines dainas, burdavo, pasakojo pasakas. Visą tai perteikė ir mažieji šios vakaronės dalyviai, įtraukdami ir tėvelius bei senelius pabūti kartu. Gerumas ir emocijos tiesiog užplūdo visų širdeles ir praskaidrino niūrų tamsos laikotarpį. Kartu su tėveliais vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, gamino žaisliukus.


                                                                                                                 "BORUŽĖLIŲ" GRUPĖS VAKARONĖ "RUDENĖLI MANO LINKSMAS"

 

2018-11-20

Vieną gražų rudens vakarą susirinkę kartu su tėveliais leidomės į pasakos kelionę. Daug puikių emocijų vaikams sukėlė tėvų pasirodymas, kuriame draugiška ežių šeimyna linksmai dainavo. Čia skambėjo ir smuikelis, kuris sužavėjo vaikus, netrūko juoko, gražių pasakojimų, žaidimų ir staigmenų. Dėkojame visiems, bet labaiausiai, žinoma, vaikučiams ir jų tėveliams, kad buvote kartu.

 

 

KŪRYBINĖ SAVAITĖ „SĖMENĖ“

2018-09-24 -2018-09-28

Kūrybinei savaitei pasirinkta nauja kalendorinė šventė – „Sėmenė“. Įstaigos vaikai savaitės bėgyje susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis. Grupėse auklėtojos kalbėjo apie šventės svarbą kaimo žmogui, apie rugių sėjimą rudenį ir pavasario laukimą, kad sužinoti, kaip sudygo rugiai, kokio tikėtis derliaus ir kiek turės ūkininkas duonelės. Vaikai įsiminė žodį „žiemkenčiai“, sužinojo jo reikšmę

Daug gerų emocijų vaikai patyrė „kepdami“ riestainius iš sūrios tešlos. Patys minkė tešlą, raitė riestainius, stebėjo, kaip jie džiūva. O tais riestainiais , kartu su auklėtojomis, puošė darželio erdves.

Vyresnė ir priešmokyklinių grupių vaikai lankėsi MLI muziejuje, edukaciniuose užsiėmimuose „Duonos kelias“. Ten vaikai praktiškai susipažino su rugio kelione nuo grūdo iki duonos kepalėlio.    Pagilino žinias apie sėjos papročius ir tradicijas.

Gražus kūrybinės savaitės akcentas – šventinis rytmetis įstaigos vaikams. Jo metu vaikai šoko, dainavo, žaidė su rugių grūdeliais ir varpomis, sužinojo, kaip atrodo ližė ir kam ji naudojama.

Kūrybinę savaitę užbaigė duonos degustacija. Duoną kepė vaikučių mamytės, močiutės. Salėje stalai „lūžo“ nuo duonos gausos ir įvairovės. Vaikai, auklėtojos, darbuotojai skanavo duoną ir ją gyrė.

Į savaitės renginius gražiai įsiliejo tulpių sodinimas, kurių žiedais pavasarį pasipuoš įstaigos kiemas.

Kūrybinės savaitės „Sėmenė“ iškeltą tikslą ir uždavinius pavyko pasiekti. Savaitė buvo aktyvi, kūrybinga bei turininga.

 

 

    

 PAVASARIO JOMARKAS

2018-04-17

  Balandžio 17d. darželio kieme šurmuliavo "Pavasario jomarkas" Už per šventę surinktas "AUKSINES SAGUTES" bus įgyvendinti vaikų sumanymai, idėjos. O jų surinkome išties daug net 440 vnt. Šventės metu skambėjo linksma liaudiška muzika, vaikų čiauškėjimas, savo prekes giriančių mažųjų prekeivių ir jų tėvelių balsai. Kiekvienas šventės dalyvis rado savo širdžiai mielą pirkinį.

VAIKŲ KONCERTAS "MYLIMA ŠALELĖ-LIETUVA"  VŠĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose

2018-04-10

ŠAŠKIŲ ŽAIDIMO TURNYRAS "RIEŠUTĖLIS"

2018-03-29

   Sveikiname darželio ugdytinius Augustą Narmontą - užėmusį III vietą ir Evą Kubiliūtę - IV vietą, o už darželį laimėjusius garbingą II vietą komandoje, vykusiame tradiciniame šaškių turnyre lopšelyje-darželyje "Šaltinėlyje".

VIKTORINA "PAŽINK LIETUVĄ NACIONALINĖ EKSPEDICIJA" 

2018-03-23

    Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje vyko viktorina, skirta Lietuvos šimtmečiui. Dalyvavo ugdytiniai iš penkių miesto darželių. Sužinojo apie Lietuvos miestus, dėliojo dėliones gražiausių Lietuvos pilių, susipažino ir išskyrė Lietuvos ir      pasaulio paukščius. Smagiausia dalis buvo "plaukimas" laivais, į kurias buvo įkeltos skirtingos darželių vėtrungės ir žinoma skautės Martynos užduotys ir pasakojimai, kaip gi gyvena skautai.

 

 "PRAEITIS AUGINA ATEITĮ: VEDU TAVE PER GIMTĄJĄ ŽEMĘ"

2018-03-13

     Kovo 13 d. 43 darželių jungtiniame koncerte "Praeitis augina ateitį: vedu tave per gimtąją žemę", skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti., kuris vyko Klaipėdos Žvejų rūmuose.

 

 

PADĖKA

 AKCIJA ,,MANO TRISPALVIS PAPUOŠALAS"

2018-02-15

Dėkojame ugdytinių tėveliams, seneliams, auklėtojoms už dalyvavimą respublikinėje ugdymo įstaigų akcijoje „Mano trispalvis papuošalas“, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. Visi vaikai buvo pakylėti pasipuošę Lietuvos šimtmečio proga.

 

UŽGAVĖNĖS

2018-02-13

Nuo pat ryto šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai, pasitikdami ryte į darželį skubančius vaikučius ir tėvelius, juos išlydėdami su šokiu ir garsia muzika. Grupėse vaikai kepė blynus kartu su auklėtojomis ir tėveliais, po to linksmybės tesėsi lauke. Vaikai žaidė žaidimus, o Lašininis su Kanapiniu galinėjosi, kuris laimės. Vaišinomės riestainiais ir karšta arbata, ir šėlome, šėlome, šėlome.... Išvarėm žiemą.

PADĖKA  

,,LAIVAI, LAIVELIAI, LAIVUŽIAI..."

2018-01-19

Dėkojame tėveliams ir vaikams už gražiausius atplaukusius laivus į mūsų darželį, kurie ne tik papuošė mūsų įstaigą, bet ir vaikams suteikė daug džiaugsmingų akimirkų

 KLAIPĖDOS KRAŠTO KŪRYBINĖ SAVAITĖ

2018-01-15 - 2018-01-19

Šiuo laikotarpio metu vaikai kartu su tėveliais lanke įžymias Klaipėdos vietas. Dalyvavo erdvinių laivų parodoje darželio erdvėje „Turiu laivelį mažą (tėveliai laivelius gamino kartu su vaikais). Penkių grupių vaikai, vyko į edukacinius užsiėmimus į Klaipėdos Jūrų muziejų (vyresnės grupės).  Grupėse vaikai žaidė autorinį (autoriai - auklėtojos R.Zuchbaja. L.Vilidaitė, „Bitučių“ grupės vaikai) „Pasivaikščiojimas po Klaipėdą“, gamino reljefines žuvis.                                                                                                                                     

                      

 

KALĖDOS DARŽELYJE 

2017-12-19

ŠV. NIKOLAUSO DOVANOS IŠ VOKIETIJOS

2017-12-15

 

 

,,ADVENTO KŪRYBINIS LAIKOTARPIS"

2017-12-01 - 2017-12-22

 

 

,,ŠV. MARTYNO DIENA MLI MUZIEJUJE"

2017-11-14

,,TOLERANCIJOS SAVAITĖ"

2017-11-03 - 2017-11-17

 ,,SPALVOTO DERLIAUS SAVAITĖ"

2017-10-25 - 2017-10-29

,,KAIP SKAMBA TYLA?"

2017-10-16 - 2017-10-20

           Tyla nekviečia apie save daug pasakoti. Tyla nori būti išgyvenama, ja reikia mėgautis… Šiomis mintimis bei kitų autorių mintimis apie tylą, prasidėjo kūrybinė “Skambančios tylos” savaitė. Žaisdami, klausydami tyloje pasireikščiančių garsų, įsiklausydami į kitų kalbą, jausmus klausydami istorijų, vaikai mėgavosi tylos teikiamomis akimirkomis, bandė atskirti triukšmą ir tylą, piešė tylą popieriaus lape, skambant tyiai muzikai, diskutavo kas gamtoje “vaikšto, kalba” tyliai, reiškė savo mintis. Kartu su tėveliais gamino skambančius varpelius.  Susipažino su akląja Vaida, sužinojo kaip ji mato, jaučia, kas jai padeda žiūrėti, klausėsi karilijono varpų muzikos. Pirmiausia tai ši savaitė padėjo vaikams atskirti tylos teikiamas akimirkas jų kasdieniniame gyvenime. Tai buvo nauja patirtis, kuri teikė džiaugsmo ir susikaupimo.

 

RASOS JONINIŲ ŠVENTĖ"

2017-06-23

Susipažinome su Rasos švente, tradicijomis, pakalbėjome apie senąją lietuvių saulėgrįžos šventę. Klausėmės pasakų, eilėraščių apie Jonines ir saulę. Pynėme pievoje skintų gėlių vainikus, jais pasipuošėme ir papuošėme tėvelius.

 

,,SPORTO ŠVENTĖ, SKIRTA TĖVO DIENAI"

2017-05-19

Trečiadienį visus vaikus ir jų tėvelius, šeimos narius sukvietėme į žygį dviračiais aplink Klaipėdos piliavietę. Nudžiugino gausus dalyvių būrys: važiavo dviračiais , riedučiais, paspirtukais. Visi patyrė naujų įspūdžių, emocijų, sudalyvavo projekte „Minu už Klaipėdą.“

,,ŠEIMŲ TALENTŲ SAVAITĖ"

2017-05-15 - 2017-05-19

Savaitė buvo kupina renginių ir gerų emocijų, patyrimų.

Pirmadienį vaikai kartu su auklėtojomis kūrė „grupės šeimos medžius“ pagal savo grupių simbolius. Gražūs, meniški darbeliai papuošė įstaigos erdves.

Antradienį vyko pokalbiai grupėse – kas yra šeima?, jos nariai, kuo svarbi šeima kiekvienam vaikui? Vaikų mintis auklėtojos užrašė ir žaismingai pristatė grupės tėveliams.

Ketvirtadienį vyko labai gražus ir emocingas konkursas-koncertas - Dainų pavasaris“. Jame dalyvavo visų darželio grupių šeimų atstovai, neišskiriant nė pačių mažiausių – lopšelinukų. Dainą dovanojo ir buvęs „Radastėlės“ auklėtinis Emilis Jackus.

Penktadienį „Radastėlės“ galerija pasipuošė šeimų talentų paroda. Joje eksponuojami mamų, močiučių, tėčių ir kitų šeimos narių meniniai darbeliai – piešti ir siuvinėti paveikslai, nėriniai, rankų darbo papuošalai ir daug kitokių įdomybių.

 Organizatoriai D. Varkalienė, I. Rauktienė, R.Ronkaitienė, R.Čipkuvienė

VAIKŲ VELYKĖLĖS“ MLI MUZIEJUJE

2017-04-20

               Saulėtą popietę gausus būrelis „Bitučių“, „Kodėlčiukų“ grupių vaikų, jų tėvelių, artimųjų, auklėtojų, meninio ugdymo mokytojos, pavaduotojos ugdymui linksmai nusiteikę žingsniavo į MLI muziejų. Muziejaus darbuotoja Aušra gražiai pasveikino su Velykomis.

               Salėje vyko šventinis renginys „VAIKŲ VELYKĖLĖS, siekiant gilinti vaikų žinias apie liaudies tradicijas, papročius, skatinant vaikų saviraišką, į procesą įtraukiant tėvus, visiems suteikiant teigiamų emocijų.

              Laikas, dainuojant, pamėgdžiojant paukščius, šokant, žaidžiant, menant mįsles lėkte pralėkė. Vaikai tapo vikresni, sveikesni, kai beržo šakele vandeniu apšlakstė Amelijos mamytė. Po supimo papročio (aukštai supo Adomo ir Dominyko tvirtos tėvelių rankos) pažadinom žemę gyvybei. O į salę įriedėjęs vežimėlis su Velykų Bobutės dovanomis vaikus paliko be žado. Šventinę popietę baigėme smagiais margučių ridenimais.

VAIKUČIŲ VELYKĖLĖS

2017-04-18

                 Darželio kieme vyko šventė ,,Vaikučių Velykėlės“. Vaikai žaidė įvairius žaidimus: ,,Kieno margutis kietesnis“, ,,Ridenimas“, ,,Paslaptingas margutis“ ir kitus. ,,Paslaptingas margutis“ buvo žaidžiamas komandomis, kuomet vaikai turėjo surasti pasislėpusį margutį. Žaidime ,,bėgte marš“ nepamiršome pažaisti ir su vyresniaisiais. Čia reikėjo bėgant nešti kiaušinį šaukšte ir taip tikrinti kokia komanda vikresnė. ,,Kiaušinių rato“ žaidimą taip pat įtraukėme į pasilinksminimus. Žaidimas paprastas, bet labai smagus. Apibrėžėme ratą ir padėjome į centrą baltą kiaušinį, o vaikams išdalinome spalvotus margučius. Vaikams reikėjo ridenti savo kiaušinuką taip, kad jis kuo labiau priartėtų prie baltojo. Taip pat su vaikais piešėme savo svajonių margutį kreidelėmis.

Auklėtojos I. Rauktienė ir G. Leveckienė

PAVASARIO JOMARKAS

2017-04-13

Visus, visus – didelius ir mažus, jaunus ir senus sukvietėme į jomarką, kuris vyko darželio kieme. Linksmai pasitiko liaudiškos muzikos kapela „Joginta“. Vaikai kūrė darbelius iš įvairių medžiagų, kuriuos paskui pardavinėjo, rinkdami pinigėlius vaikų aplinkos gražinimui – manipuliacinių lentų įsigyjimui

Parodos „Sakralioji tekstilė“ atidarymas MLI muziejuje

2017-04-12

                  Šv. Velykų proga mūsų ugdytiniai dalyvavo tautodailininkės, meno kūrėjos Valerijos Kiškienės parodos „Sakralioji tekstilė“ atidaryme Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje

Ekologinė savaitė „Žolynėlių karalystė“

2017-04-03 – 2017-04-07

                   Ekologinės savaitės tikslas – praturtinti vaikų žinias apie žolinius augalus, jų vaistines savybes.

Savaitės pradžioje vaikai grupėje sulaukė svečių - tetų Aguonėlių, kurios atnešė lauktuves ir supažindino su vaikų laukiančiais nuotykiais. Eidami lobių takeliu „Surask. Pažink. Paskanauk“, vaikai aplankė visas 9 žolelių stoteles ir surado lobį – vaistinių žolelių. Skanavo vaistinių žolelių arbatas, pajuto jų skonį, kvapą, vertino naudą. Vaikai ir jų auklėtojos aktyviai įsijungė į savaitės renginius. Vaikai žolynėlius piešė, spalvino, kūrė paveikslus, grupėse pasisėjo vaistažolių, lauko gėlyčių.

Kūrybinė grupė: Rima, Liolė, Audronė

Viktorina „PAŽINKIME LIETUVĄ. TAUTINIS PAVELDAS“

2017-03-10

Viktorina „PAŽINKIME LIETUVĄ. TAUTINIS PAVELDAS“ – skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginyje dalyvavo l.-d. „Radastėlė“, „Putinėlis“, „Vėrinėlis“, d.-m. „Šaltinėlis“ priešmokyklinių grupių vaikų komandos. Renginį pradėjome sugiedodami Lietuvos himną – Tautinę giesmę. Renginio metu komandos pasakojo sakmes apie Lietuvos piliakalnius, pūtė trijų spalvų balionus ir dėliojo iš jų Lietuvos vėliavą, „augino“ piliakalnius iš žodžių – sukarpytų piliakalnių pavadinimų. Įspūdingiausia ir labiausiai dėmesį prikaustanti renginio dalis – tautinio kostiumo demonstravimas. Vaikai demonstravo Pamario, Klaipėdos krašto rūbus, Klaipėdos krašto miestiečių rūbus. Taip pat savo tautinį kostiumą pademonstravo l.-d. „Putinėlis“ vaikai. Pamario, Klaipėdos krašto miestiečių rūbus ir tautinį kostiumą bei jo detales pristatė ir pakomentavo priešmokyklinės grupės auklėtoja Raimonda Klimova. Turėjome unikalią galimybę pasigrožėti Klaipėdos krašto rūbų išskirtine puošmena – delmonais. Renginio dalyvės mergaitės demonstravo daug kruopštaus darbo reikalaujančias sudėtingas Klaipėdos krašto „panaičių“ pynių-pynelių šukuosenas. Na, o koks renginys be gražių lietuviškų dainų skambesio? Tarp užduočių, vaikai kartu su meninio ugdymo mokytoja Renata Čipkuviene dainavo dainas bei žaidė muzikinį žaidimą-ratelį. Tikimės, kad pasibaigus renginiui, mūsų svečiai - viktorinos dalyviai iš kitų darželių parsinešė ne tik atminimo dovanų – knygą, iliustruojančią Lietuvos himną-Tautinę giesmę, bet ir smagių bei įsimintinų įspūdžių.

Renginį – viktoriną „PAŽINKIME LIETUVĄ. TAUTINIS PAVELDAS“ organizavo l.-d. priešmokyklinio ugdymo auklėtojos Raimonda Klimova, Lilija Beliavskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Asta Mažeivienė, Ramunė Vintilienė, meninio ugdymo mokytoja Renata Čipkuvienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Varkalienė.

 

,,Mažais žingsneliais po Klaipėdą"

2017-03-09

                     Žvejų rūmuose vyko Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Klaipėdai – 2017 metų Lietuvos kultūros sostinei – paminėti. Šventėje dalyvavo vaikai iš 40 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Šventinio koncerto dalyviai „keliavo“ po įžymias Klaipėdos miesto vietas, apžiūrėjo skulptūras, miestui dainavo dainas, šoko. Prie nuotaikos sukūrimo prisidėjo ir „Vyturio“ pagrindinės mokyklos būgnininkų orkestras. Žvejų rūmų salė buvo pilna žiūrovų: vaikų tėveliai, seneliai, broliukai ir sesutės plojo gėrėdamiesi darželių auklėtiniais ir savo artimaisiais – puikus renginys, kupinas teigiamų emocijų! Visi liko pakylėti.
Renginio organizatoriai Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų meninio ugdymo mokytojų metodinis būrelis, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius padovanojo klaipėdiečiams puikią šventinę popietę.

Užgavėnės

2017-02-28

Užgavėnių rytą l.-d. „Radastėlė“ šurmuliavo Užgavėnių kaukėmis. Persirengę ugdytiniai, auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos linksmai ir triukšmingai gąsdino žiemą, kad greičiau ateitų pavasaris. Linksmieji persirengėliai laukė vieni kitų, dalijosi Užgavėnių vaišėmis ir gera nuotaika.

„Bitučių“ grupės vaikai ėjo į biblioteką susipažinti su Užgavėnių apeigomis, žaidimais, dainomis, bei kaukėmis. Linksmai keliavo pėstute miesto gatvėmis, pasipuošę namie kartu su tėveliais sukurtomis kaukėmis.

Po pietų miego vaikai vaišinosi blynais. Kieme , kartu su tėveliais, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, degino Morę, vijo žiemą iš kiemo. Visi buvo linksmi, dainavo, trepsėjo, šoko, bendravo, neskubėjo namo.

„Šimtarašte juosta Klaipėda apjuosta“

2017-02-23

                   „Šaltinėlio“ mokykloje-darželyje susirinko vaikai iš 6 ikimokyklinių įstaigų išausti šimtaraštę juostą savo miestui. Pilnutėlė salė vaikų ir svečių  susipažino su Klaipėdos krašto juostų raštais, dainavo dainas, šoko šokius, žaidė žaidimus, sekė pasakas be galo, kuriuose atsispindėjo juostų raštų simboliai. Vaikai išėjo kupini įspūdžių, gerų emocijų ir pakylėti. 

,,Išausiu juostą žodžių ir spalvų”

2017-02-13 - 2017-02-24

                   2017 m. vasario 13-24 dienomis vyko kūrybinis laikotarpis ,,Išausiu juostą žodžių ir spalvų”, skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti. Šiuo kūrybiniu laikotarpiu vaikai sužinojo kas yra tautinis kostiumas, bei įvardino kiekvieno regiono išskirtinumą.  Vaikai turėjo galimybę apsilankyti Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, kuriame dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Lino kelias“. Aiškinosi raštų simbolių reikšmes. Vėliau darželyje vaikai patys audė spalvoto popieriaus juostelėmis taip sukurdami margaspalves juostas. Džiugina tai, jog į šį laikotarpį įsitraukė ir tėvai, kurie drauge su savo vaikais kūrė savo šeimos delmoną- Mažosios Lietuvos kostiumo išskirtinę detalę. Vasario 17 dieną ,,Trispalvės dienos” metu vaikai kūrė ,,gyvą“ Lietuvos vėliavą , o Ryto rato metu vilkėjo Lietuvos vėliavos spalvų rūbais. Prie akcijos ,,Tautiška“ dovana ,,Radastėlei“ prisijungusios mamos, bei močiutės numezgė Klaipėdos kraštui būdingas riešines, bei perteikė savo  patirtį  jaukiame popietės pasisėdėjime. Taip pat visa darželio bendruomenė įsitraukusi į šią akciją skleisdė vieni kitiems savo žinias bei dalinosi savo patirtimi. 

,,Drugelių" grupės vaikų išvyka po Klaipėdos senamiestį.

Skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

2017-02-17

             Vasario 17 dieną, išvykome į išvyką po Klaipėdos senamiestį, pasipuošusį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Aplankėme skverelį netoli MLIM, Klaipėdos miesto įžymybę – Katiną džentelmeno veidu, Danės krantinę, Teatro aikštę, o grįždami užsukome į Barotti galerijos kiemelį. Ten visų laukė staigmena – relaksinis raudonų virvelių „lietus“. Tiek vaikai, tiek juos lydintys pedagogai susikaupę ir tylūs vaikščiojo po raudonų virvelių „lietų“, klausėsi jų šnabždesio. Išvyka buvo tikrai įspūdinga, grįžę į grupę vaikai piešė tai, kas labiausiai įsiminė.

Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą „Užgavėnių papročiai ir tradicijos“

2017-02-01

            Nors Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje dar vyksta restauracijos darbai, ,,Drugelių" grupės vaikai sudalyvavo edukaciniame užsiėmime „Užgavėnių tradicijos ir papročiai. Užsiėmimo metu vaikai išklausė muziejaus darbuotojos pasakojimą apie Užgavėnių papročius ir tradicijas, atsakinėjo į klausimus, svarstė, išsakė savo mintis, pastebėjimus apie Užgavėnių personažus. Po to, išsirinkę labiausiai patinkančias kaukes, jas dažė ir puošė pakulomis. Kai kaukės nudžiūvo, jas suvyniojome į laikraščius ir parsinešėme į darželį. Gera buvo kartu kurti autentiškoje Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus aplinkoje. Grįžę į darželį išsakė savo mintis, kodėl Užgavėnių kaukės turi būti „linksmai baisios“, kodėl per Užgavėnes reikia linksmintis, kaulyti ir visaip triukšmauti, „ir daug daug valgyti mėsos ir kitokio riebaus maisto“.

,,Pusiaužiemis"

2017-01-25

             Prieš šventinį renginį, tėveliai buvo supažindinti su pusiaužiemio papročiais ir tradicijomis.Šventinio renginio metu vyresnieji draugai kartu su mažaisiais vaikais linksmai, žaismingai atšventė pusiaužiemį.Ypač džiaugėsi mažųjų tėveliai, jie matė pirmą savo vaikų etnografinę šventę.

Žiemos pramogos

2017-01-16 - 2017-01-20

Klaipėda – mano miestas

2017-01-09 - 2017-01-13

Šios savaitės metu susipažinome su Klaipėdos herbu ir vėliava. Vaikai bandė atvaizduoti vėliavą, herbą savo kūrybiniuose darbeliuose. Vyresnieji mokėsi parašyti savo gimto miesto pavadinimą.

Organizavome ekskursiją po Klaipėdos senamiestį, kurios metu vaikai aplankė senamiesčio simbolius: peliuką, katiną kaminkrėtį, senamiesčio sargą- šunį, drakoną, pabuvojo Anikės aikštėje. Išklausė jų atsiradimo istorijas. Išgirdo legendą apie Klaipėdos vardo atsiradimą. Savo įspūdžius vaikai papasakojo savo piešinėliuose.

Muzikinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi dainų apie Klaipėdą, turėjo galimybę apžiūrėti salėje eksponuojamus Klaipėdos krašto tautinius rūbus. Jie susipažino su jų spalvomis, raštais, išskirtinėmis detalėmis- delmonais.

Su auklėtojų bei tėvelių pagalba vaikai susipažino su pavardėmis žmonių, kurie buvo svarbūs savo darbais Klaipėdai: I. Simonaitytė, P. Lideikis, Zauerveinas ir kt.

 L.-d. ,,Radastėlė" ugdytiniai minėjo Laisvės gynėjų dieną

2017-01-13

Prisisegdami gėlytes žiedelį vaikai įsijungė į iniciatyvą ,,Neužmirštuolė", uždegę languose žvakutes, dalyvavo akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija".

Kalėdos darželyje

2016-12-19

Pasakorių konkursas „Seku seku pasaką“

2016-12-14

Darželyje ,,Radastėlė“ vyko pasakorių konkursas ,,Seku seku pasaką“, kuriame dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai. Šiam renginiui atsakingai ruošėsi visų grupių vaikai. Jie klausėsi auklėtojų sekamų legendų, stengėsi patys jas sekti, o vėliau rinko, kuris draugas seks labiausiai patikusią legendą renginyje salėje. Pasakorių pasirodymus stebėjo ne tik darželio vaikai, pedagogai, bet ir viešnia iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus etnografijos skyriaus vedėja Aušra Kavaliauskienė. Renginio metu klausėmės darželio ugdytinių sekamų pasakų. Puikiai sekėsi tiek vyresniesiems darželio vaikams, tiek ir mažiesiems pasakoriams iš „Lašiukų“ grupės. Renginio pabaigoje padėkos raštais buvo apdovanoti visi konkurse dalyvavę vaikai, nes kiekvienas dalyvis ne tik sekė pasaką, bet ir pasidalino savo geromis emocijomis.

Tradicinis kalėdinis šv. Nikolauso renginys su draugijos „Kinderhilfen Litauen “ nariais

2016-12-01

Išvyka į etnokultūrinį renginį „Švents Martins staldelius užsklend...“ (Šilutės raj.)

2016-11-11

2016 m., lapkričio 11 d. „Drugelių“ grupės vaikai, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogės Ramunės Vintilienės, auklėtojos Lilijos Beliavskienės, meninio ugdymo mokytojos Renatos Čipkuvienės ir pavaduotojos ugdymui Dianos Varkalienės dalyvavo šventiniame etnokultūriniame renginyje „Švents Martins staldelius užsklend...“, Šilutės rajone, Grabupių kaime, Birutos ir Algirdo Telšinskų sodyboje.

Vaikai nekantraudami laukė išvykos autobusu ir pačios šventės. Atvykus į sodybą mus pasitiko Šilutės l.-d. „Pušelė“ auklėtoja (viena iš renginio organizatorių), kuri padėjo vaikams įveikti „kliūčių ruožą“ iki pagrindinės pievutės, kurioje vaikų laukė šventės kulminacija – šventės vedančiosios, Šv. Martyno personažas, žiemos šauklė baltoji ožkelė, linksmi judrūs muzikiniai etnokultūriniai žaidimai, dresuotos kalytės Bonos pasirodymas, šventinės vaišės: žarijose keptos bulvės su sviestu, kepta duona su česnaku, varškės sūris ir žolelių arbata. Pasibaigus šventei, vaikai turėjo galimybę pamaitinti duona sodyboje besiganančius naminius gyvulius: avis, ožkas ir ponį. Šventinis renginys buvo labai turiningas, bet laikas neprailgo, prabėgo greitai. Vaikai namo parsivežė gausybę smagių, nepamirštamų įspūdžių.

Švento Martyno šventė Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Radastėlė"

2016-11-10

 animated road sign image 0152 Akimirkos iš saugaus eismo savaitės

2016-10-19

animated flower image 0256 1Kad mūsų ateities karta augtų žalioje ir švarioje aplinkoje (2016-09-27)


Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Tarptautinė pagalvių mūšio diena“

2016 m. balandžio 8 d.

 

Klaipėdos l.-d. „Radastėlė“ „Varpelių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Liole dalyvavo 2016-03-01 – 2016-04-15 Klaipėdos l.-d. ,,Dobiliukas organizuotame projekte ,,Tarptautinė pagalvių mūšio diena, kurio tema ,,Nugalėk stresą.

Tarptautinė pagalvių mūšio diena švenčiama pirmąjį balandžio šeštadienį. Šią dieną žmonės susirenka įvairių pasaulio miestų aikštėse ir kaunasi pagalvėmis, kurios nuo kovos virsta plunksnų kamuoliais. Mūšiai rengiami nuo 2008 metų.

,,Varpelių grupės vaikai džiaugsmingai įsitraukė į šią pagalvių mūšio atrakciją. Kiekvienas vaikas atsinešė savo mėgstamą pagalvėlę. Grupėje surengėmė pagalvėlių parodėlę. Kasdieninė, vaikų ugdymui skirta veikla, buvo vykdoma kartu su pagalvėlėmis: miegojome, dainavome, sportavome, šokome ir žaidėme. Vaikai buvo emocingi, smagiai nusiteikę, labiau susidomėję veikla nei įprastai. Ugdytiniai jautėsi saugesni, buvo ramesni, mažiau irzlūs, vaikų miegas buvo saldesnis ir ramesnis. Pagalvių mūšio finalui Patricijos mama, pasiuvo ypatingą pagalvėlę – Zuikutį, pilną saldainių, kurie pagalvių mūšio metu pažiro vaikučiams. Vaikai buvo labai laimingi, šia netikėta staigmena.

Manau, kad vaikui savo pagalvėlės turėjimas būtų puiki priemonė, taikytina adaptaciniu laikotarpiu darželyje.

,,Boružėlių" ir ,,Lašiukų" grupių ,,Vaikučių Velykėlės" MLI muziejuje animated easter chick image 0006

2016-03-30

Renginys skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai pažymėti „Pažink Lietuvą. Valstybės simboliai“ animated lithuania flag image 0007

2016-03-15

                    Šiais metais mūsų darželis nutarė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti kitaip. Į svečius pasikvietėme ir kitus darželius. Kaimynystėje esantį „ Putinėlį“, „Vėrinėlį“, bei „Šaltinėlį“. Pasiskirstę komandomis dalinomės žiniomis apie mūsų šalį, jos simbolius. „Statėme“ pilis, vardinome kunigaikščių vardus, kurie valdė Lietuvą, sužinojome, kad žodis „mama“ turi be galo daug giminiškų žodžių, iš kurių išauginome gražią gėlę. Kartu dainavome, pašokome draugystės šokį. Visos komandos pasirodė puikiai, paruošė puikių numerių. Renginio pabaigą vainikavo prizai, siurprizai, bei dovanos. Žodžiu, nugalėjo draugystė.

                    Ačiū svečiams ir lauksime naujų susitikimų.

Prevencinės veiklos lopšelyje-darželyje „Radastėlė“ 2016 m. animated fire brigade and fire department image 0023

 

2016 m. vasario ir kovo mėnesiais, vykdant metinį veiklos planą bei žalingų įpročių prevencinę programą, įstaigoje buvo vykdomos įvairios prevencinės veiklos:

  • „Pagrandukų“, „Drugelių“, „Bitučių“, „Boružėlių“, „Trepsiukų“ ir „Saulučių“ grupėse apsilankiusi Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistė Nijolė Mozūraitienė paskaitėlių „Švarios rankos“ metu pasakojo, kaip svarbu laikytis asmens higienos.
  • „Pagrandukų“ grupės vaikai lankėsi „Vision optikoje“, kur Alano Rilskio mama Lina pasakojo, kaip svarbu rūpintis akių higiena.
  • „Trepsiukų“ grupės vaikai lankėsi Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotyje. Čia vaikai apžiūrėjo greitosios pagalbos automobilį, kitus įdomius prietaisus, skirtus gelbėti žmogaus gyvybę, mokėsi daryti širdies masažą, tvarstyti, o, svarbiausia, kaip teisingai išsikviesti pagalbą.
  • „Drugelių“ grupės vaikai lankėsi Klaipėdos teritorinėje muitinėje, kur Jokūbo Butos tėtis Gintaras su savo kolegomis demonstravo, kokį svarbų darbą jie atlieka, siekdami, kad narkotikai nepatektų į mūsų šalį.
  • Pats triukšmingiausias renginys vyko lopšelio-darželio „Radastėlė“ kieme, kai į svečius didžiulėje gaisrinėje mašinoje atvyko Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai. Jie demonstravo įrengimus ir prietaisus, kuriuos naudoja gesindami gaisrus, gelbėdami skęstančiuosius, autoįvykių dalyvius, priminė, kaip prisišaukti pagalbą. Tarnybos specialistė Daiva Gorpinko demonstravo filmuką, kaip elgtis gaisro atveju. Labiausiai vaikams įsiminė galimybė pabūti gaisrininku – gesinti įsivaizduojamą gaisrą vandeniu.
 
,,Ein saulelė apie dangų" animated sun image 0861
2016-03-09
 
                    Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventinis koncertas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ,,Ein saulelė apie dangų". Dalyvavo 38-ių ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai ,,Žvejų" kultūros rūmų scenoje.
                    Kiekvienas metų laikas turi savo spalvas. Sujunkime jas kartu ir gims draugystės vaivorykštė iš pačių mažiausių, tyriausių vaikų šypsenų.
                    Šventės organizatoriai meninio ugdymo mokytojos: Larisa  Babonienė, Stefanija Ambrazevičienė, Vilma Einikienė, Žibutė Kazlauskienė, Renata Čipkuvienė, Rūta Budinavičienė, Regina Bočkienė, Daiva Šilinskienė, Nijolė Pranevičienė.

 

Morių paroda 2016 m.

Užgavėnės 2016 m.

Žiema, nusibodai! Štiš! Kai iš kiemo tave išvarysim, tai pavasarį parvysim!

Vasario 9 dieną ,,Radastėlės“ kieme vaikai varė žiemą iš kiemo. Vaikus sveikino triukšmingai karučiu įvažiavęs sočiai įmitęs Lašininis. Jis ragino vaikus sočiai valgyti ir dar nevaryti žiemos iš kiemo, tačiau jam ,,kelią“ pastojo Kanapinis raginęs visus vyti žiemą lauk. Užvirus triukšmingai diskusijai ginčą teko spręsti pasitelkus į pagalbą jėgą – galynėtis mojuojant maišais, traukiant virvę. Virvės traukimo metu tiek Lašininis, tiek Kanapinis turėjo pagalbininkų – būrys vaikų padėjo persirengėliams. Nugalėjo Kanapinis. Po šios rungties deginome Užgavėnių simboliu tapusią ,,Morę“.

Po siautulingų žiemos išvarymo ritualų vaišinomės kmynų arbata ir riestainiais.

Šventę organizavo: Dalė Šereikienė, Ramunė Vintilienė, Renata Čipkuvienė, Gintarė Leveckienė.    

Piešinių paroda ,,Pusiaužiemis" animated winter image 0039

2016-01-27

Akcija ,,Kalėdinė dovana - paklotėlis"  animated horse image 0302

Dovanos gyvūnų prieglaudos globotiniams

2015-12-18                                             

 Susitikimas su Kalėdų seneliuanimated christmas tree image 0018

2015-12-16

 

Darželio jubiliejus 60 metųgeles4

   2015-10-30