herbas Klaipėdos lopšelis-darželis ,,RADASTĖLĖ"
Adresas: Galinio Pylimo g. 16A, LT-91232 Klaipėda.
Tel. (8 46) 314 750. El. p.: info@radasteleklaipeda.lt
Įm. kodas 290420760
Įstaigos darbo laikas: I-V 7.30-18.00 val.

 

vaikai

Grupėje ,,Drugeliai" dirba:Butterfly 02

  • auklėtojos Lilija Beliavskienė ir Irena Dargužienė
  • auklėtojos padėjėja Romualda Šertvytienė

 

 

Išvyka po Klaipėdos senamiestį. Skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

2017-02-17

             Vasario 17 dieną, išvykome į išvyką po Klaipėdos senamiestį, pasipuošusį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Aplankėme skverelį netoli MLIM, Klaipėdos miesto įžymybę – Katiną džentelmeno veidu, Danės krantinę, Teatro aikštę, o grįždami užsukome į Barotti galerijos kiemelį. Ten visų laukė staigmena – relaksinis raudonų virvelių „lietus“. Tiek vaikai, tiek juos lydintys pedagogai susikaupę ir tylūs vaikščiojo po raudonų virvelių „lietų“, klausėsi jų šnabždesio. Išvyka buvo tikrai įspūdinga, grįžę į grupę vaikai piešė tai, kas labiausiai įsiminė.

Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą „Užgavėnių papročiai ir tradicijos“

2017-02-01

            Nors Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje dar vyksta restauracijos darbai, vaikai sudalyvavo edukaciniame užsiėmime „Užgavėnių tradicijos ir papročiai. Užsiėmimo metu vaikai išklausė muziejaus darbuotojos pasakojimą apie Užgavėnių papročius ir tradicijas, atsakinėjo į klausimus, svarstė, išsakė savo mintis, pastebėjimus apie Užgavėnių personažus. Po to, išsirinkę labiausiai patinkančias kaukes, jas dažė ir puošė pakulomis. Kai kaukės nudžiūvo, jas suvyniojome į laikraščius ir parsinešėme į darželį. Gera buvo kartu kurti autentiškoje Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus aplinkoje. Grįžę į darželį išsakė savo mintis, kodėl Užgavėnių kaukės turi būti „linksmai baisios“, kodėl per Užgavėnes reikia linksmintis, kaulyti ir visaip triukšmauti, „ir daug daug valgyti mėsos ir kitokio riebaus maisto“.

Arbatos diena

2016-12-06

            Ilgai tarėmės ir pagaliau nusprendėme pasimėgauti Arbatos diena grupėje. Nutarėme paskanauti liepžiedžių ir mėtų arbatų, aiškinomės, kokios šių arbatų gydomosios savybės, lyginome skonius. Kad arbata būtų gardesnė, vaikai pasiūlė ją pagardinti medumi, o šalia ir sausainiais pasivaišinti. Na, o kur dar jaukus arbatos aromatas ir giedra grupės nuotaika...

 

Išvyka į etnokultūrinį renginį „Švents Martins staldelius užsklend...“ (Šilutės raj.)

2016-11-11

2016 m., lapkričio 11 d. „Drugelių“ grupės vaikai, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogės Ramunės Vintilienės, auklėtojos Lilijos Beliavskienės, meninio ugdymo mokytojos Renatos Čipkuvienės ir pavaduotojos ugdymui Dianos Varkalienės dalyvavo šventiniame etnokultūriniame renginyje „Švents Martins staldelius užsklend...“, Šilutės rajone, Grabupių kaime, Birutos ir Algirdo Telšinskų sodyboje.

Vaikai nekantraudami laukė išvykos autobusu ir pačios šventės. Atvykus į sodybą mus pasitiko Šilutės l.-d. „Pušelė“ auklėtoja (viena iš renginio organizatorių), kuri padėjo vaikams įveikti „kliūčių ruožą“ iki pagrindinės pievutės, kurioje vaikų laukė šventės kulminacija – šventės vedančiosios, Šv. Martyno personažas, žiemos šauklė baltoji ožkelė, linksmi judrūs muzikiniai etnokultūriniai žaidimai, dresuotos kalytės Bonos pasirodymas, šventinės vaišės: žarijose keptos bulvės su sviestu, kepta duona su česnaku, varškės sūris ir žolelių arbata. Pasibaigus šventei, vaikai turėjo galimybę pamaitinti duona sodyboje besiganančius naminius gyvulius: avis, ožkas ir ponį. Šventinis renginys buvo labai turiningas, bet laikas neprailgo, prabėgo greitai. Vaikai namo parsivežė gausybę smagių, nepamirštamų įspūdžių.


gelesgelesgelesgelesgelesgelesgelesgelesgelesgelesgeles

2015-2016 m. m.

 

Parodos atidarymas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje

2016-03-17

                  Tautodailininkės Laimos Dzigaitės žolynų grafikos darbų paroda „Laikinumas ir amžinybė“ skirta Šv. Velykoms Laimos Dzigaitės paveikslai pasakoja apie gamtą ir jos sakralumą, apie Dievo paliekamus ženklus ir amžinąsias vertybes.

                  Parodos atidarymo tikslas:

                  Supažindinti vaikus su gamtos reiškiniais, etnokultūriniais elementais, pajusti spalvų grožį. Giedodami sakralines giesmes, mokyti vaikus gražios , vaizdingos kalbos, sąvokos supratimą.

                  Ugdyti dvasinio grožio pajautimą.

                  Vaikai turėjo galimybę pabendrauti su kanauninku  Andriejumi Sabaliausku, išgirsti prasmingus žodžius.

 

Auklėtojos Ramunė ir Dalė dėkoja grupės ,,Drugeliai" tėveliams už sukurtas ir pagamintas Mores, kurios dalyvauja parodoje ,,Gražiausia žiemos mergelė" >>pasižiūrėti

 
Grupės ,,Drugeliai" vaikučiai Klaipėdos laikrodžių muziejuje
 

       2016 m. sausio 28 d. priešmokyklinės grupės „Drugeliai“ vaikai apsilankė Klaipėdos miesto laikrodžių muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu patys kūrė, gamino laikrodžius. Sužinojo, kas tai yra laikrodžio ciferblatas, kūrė savitus laikrodžių fonus, tvirtino trumpąsias ir ilgąsias laikrodžių rodykles, kiekvienas vaikas savitai puošė savo laikrodį „kristalais“ – blizgiais akmenukais, teisingai užrašė valandas. Vėliau laikrodukus muziejaus edukatorė supakavo ir įteikė kiekvienam vaikui. Pasibaigus edukacinei valandėlei, vaikai vaikščiojo po muziejaus sales ir apžiūrinėjo muziejaus eksponatus – laikrodžius iš įvairių amžių. Apsilankymas muziejuje ir edukacinė veikla vaikams paliko didelį įspūdį, vaikai įgijo naujų žinių. Planuojame laikrodžių muziejuje apsilankyti pavasarį, kai bus saulėtas oras, nes būtų įdomu pastebėti, kaip veikia saulės laikrodis, esantis laikrodžių muziejaus kiemelyje.

animated watch image 0012