herbas Klaipėdos lopšelis-darželis ,,RADASTĖLĖ"
Adresas: Galinio Pylimo g. 16A, LT-91232 Klaipėda.
Tel. (8 46) 314 750. El. p.: info@radasteleklaipeda.lt
Įm. kodas 290420760
Įstaigos darbo laikas: I-V 7.30-18.00 val.

 

vaikai

Grupėje ,,Bitutės" dirba:  animated bee image 0067

  • priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rima Zuchbaja ir Liolė Vilidaitė
  • auklėtojos padėjėja Daiva Šuliak

 

 

 

Ekologinis projektas „Mano žalioji palangė“

Projekto tema: „Bitučių svajonių šiltnamis“

2017-04-25

Žaliosios palangės vaikų idėja – priauginti pomidorų daigų ir perkelti juos pavasarį į darželio šiltnamį. Su šia idėja dalyvavome projekte „Sodinčius“, tikėdamiesi laimėti šiltnamį darželiui. Tad entuziazmo netrūko. Iš tėvelių, močiučių sužinojome, kad pomidorai dera su serenčiais, kitomis gėlėmis. Jų kvapai pritraukia bitutes, šios nešioja žiedadulkes ir pomidorai duoda gausų derlių. Pomidorus vaikai augina kelių rūšių: valgomuosius, kekinius, tinkančius auginti balkone, geltonuosius. Stebi jų augimo procesą, lygina, matuoja, skaičiuoja lapus, laiku persodino daigelius į puodelius. Priaugo ir žiovainių, zinijų, oranžinių ir tamsiųjų serenčių, saulėgrąžų, kurių sėklomis aprūpino tėveliai. Pomidorus, serenčius perkelsime į darželio daržą ar šiltnamį. Šalia puikuosis ir saulėgrąžos. O likusius gėlių daigelius išsodinsime darželio gėlynuose. Jų žiedai papuoš darželio erdvę ir visus džiugins.

Klaipedos l d Radastele Bituciu grupe

Adventas „Bitučių“ grupėje. ,,Tas jaukus laukimo metas“

2016 m. gruodis

  • Laukdami gražiausios metų šventės, grįžtančios saulės ir susitikimo su Kalėdų Seneliu, kuriame stebuklus, darydami gerus darbelius, pradžiugindami jais savo artimuosius ir grupės draugus, nepamiršdami visų, kuriems ypač reikia mūsų pagalbos ir gerumo.
  • Gretės mama Aušra pamokė vaikus pasigaminti žaisliukų iš spalvoto popieriaus juostelių. Jais su mamos pagalba ir patarimais sukūrėme ir papuošėme stebuklingą ir nepakartojamą eglutę. Ši eglutė ir vaikų bei grupės tėvelių karpiniai – snaigės, puošia mūsų grupę ir darželio patalpas.

Adventas 1

  • Vakarais, susisėdę aplink Adento žvakelę, vaikai klausėsi įdomių, paslaptingų istorijų, sakmių, pasakų, legendų, sekė jas vieni kitiems, o patys iškalbingiausieji džiugino jomis „Pasakų ir legendų“ rytmetyje susirinkusius dalyvius ir svečius.

Adventas 2

  • Laukiamiausia metų šventė vaikams – Šv. Kalėdos. Susitikimui su Kalėdų Seneliu vaikai ruošėsi ypatingai. Vis skaičiuodami dieneles Adveto kalendoriuje, džiugino savo kūrybiškumu, išradingumu,supratingumu vieni kitų atžvilgiu. Džiugiai inscenizavo savo mėgiamiausią ir klausomiausią metų pasaką „Šokoladinis katinėlis“,tėvelių sukurtais šventiniais kostiumais prie kalėdinės eglutės.

Adventas 3

 

Kūrybinė savaitė „Šv. Martynas – ganiavos pabaigtuvės“ „Bitučių“ grupėje

2016-11-07 – 2016-11-11

Visą savaitę kartu su tėveliais gaminame žibintus iš popieriaus, diskutuojame apie jų paskirtį ir puošiame jais savo grupę, darželį, įvairia technika dekoruojame avytes, kabiname jas savo stende, dalijamės savo asmenine patirtimi apie naminius gyvūnus, jų priežiūrą, gyvenimo būdą, teikiamą naudą žmogui, susipažįstame su senovinėmis piemenėlių oracijomis, mename mįsles, žaidžiame patikusius piemenėlių žaidimus ir nuotaikingai pristatome „Ganiavos pabaigtuvių“ šventę tėveliams.

Sv Martynas 1

 Sv Martynas 2

Mūsų sukurti paveikslai puošia grupės sienas

2016 m. spalis

Prisirinkome prikritusių medžių lapų kieme, nudažėme juos akvareliniais dažais, štampavome jais ir kūrėme paveikslus, kuriais papuošėme grupės sienas.

Stampavimas

 

 

gelesgeles geles gelesgelesgelesgeles  geles gelesgeles

 

2015-2016 m. m.

 

,,Bitučių" daržovių lysvė

 2016-06-06
Sėjos, sodinimo darbai daržo lysvėje, daržovių priežiūra ir auginimo proceso stebėjimas. Ir štai pirmasis ridikėlių derlius.
 

Ekologinė-tyrinėjimų, atradimų savaitė „Bunda gamta“ „Bitučių“ grupėje

2016 m. balandžio 18-22 d.

Refleksija

Šią savaitę vaikai stebėjo augalų augimo procesą, aiškinosi palankias augimo sąlygas, atlikdami eksperimentus, tyrinėdami. Jiems buvo pasiūlyta atlikti kelis eksperimentus grupėje ir kieme.

„Eksperimentas su bulve“. Vaikai atliko eksperimentą su bulve, panardinę ją į permatomą vienkartinį indą. Kasdien tikrino ar stiklinėje užtenka vandens, džiaugėsi pamatę pasirodžiusius daigelius.

„Eksperimentas – Žirnio bėgimas kliūtimis“. Apžiūrėję žirnių sėklas, pasėjo jas į kelis permatomus indelius, kiekviename indelyje sudarydami kliūtis sėklos dygimui. Kasdien kruopščiai jas prižiūrėjo, laistė ir stebėjo augimo procesą.

„Gamtinė medžiaga“. Padidinamuoju stiklu tyrinėjo įvairią gamtinę medžiagą: kriaukles, akmenėlius, paukščių plunksnas, lazdeles, gilinosi į spalvas, struktūrą, formas.

Pasivaikščiojimui kieme pasiūlėme vaikams kelias veiklas. Pasiskirstę grupelėmis, jie tyrinėjo, diskutavo, eksperimentavo, matavo.

„Medžio skleidžiama šiluma“. Apkabinę įvairius medžius sužinojo, kad kiekvienas iš jų skleidžia šilumą. Diskutavo tarpusavyje, kuris medis skleidžia daugiau, kuris mažiau šilumos. Ieškojo informacijos dėl kokių priežasčių.

„Medžio storis“. Matavo medžių kamienų storį dviem būdais: virvute ir susikibę rankomis. Išsiaiškino, kuris medis darželio teritorijoje, jų manymu, yra seniausias ir storiausias.

„Vabalų pasaulis“. Apsibrėžę pagaliuku nedidelį plotą ant žemės, ieškojo įvairių gyvių pro padidinamąjį stiklą ir be jo. Pagal požymius nusakė, kokius vabaliukus aptiko, kaip jie atrodo.

„Kas tūno medžio žievėje“. Pro padidinamąjį stiklą apžiūrėjo medžio žievės struktūrą, įtrūkimus, aiškinosi kas juose gyvena.

„Augalai, gėlės“. Išsiaiškino, kad iš mažos sėkliukės išauga gražios gėlės, augalai. Stebėjo, tyrinėjo juos plika akimi ir padidinamojo stiklo pagalba.

Pastebėjome, kad vaikams šios savaitės veiklos kėlė susidomėjimą. Ne visi aktyviai įsitraukė į gamtos tyrinėjimus. Reikėtų su vaikais detaliau aptarti elgesio gamtoje taisykles, nes ne visi jų laikosi: traiško vabaliukus, laužo medžių šakeles, mindo gėlytes, šiukšlina teritorijoje. Dalis vaikų bando drausminti netinkamai besielgiančius. Nutarėme šios savaitės temą pratęsti, kadangi eksperimentai dar nėra atlikti iki galo, taip pat pastebėjome didėjantį vaikų susidomėjimą. Tikimės ir šiltesnio oro, kai išaugintus grupėje augalus persodinsime į darželio lysvę, toliau stebėsimą jų augimą lauke.

Auklėtojos: Rima Zuchbaja, Nijolė Kemežienė.

Ekologinis projektas „Mano žalioji palangė“

Projekto tema: „Bitutės eksperimentuoja“

2016 m. balandžio 14 d.

Dalyviai: „Bitučių“ grupės vaikai ir auklėtoja Rima

Žaliosios palangės idėja – paskatinti mažuosius pažinti augalus, eksperimentuoti, sužinoti jų augimo,vystymosi sąlygas. Nusprendėme daiginti pažįstamus augalus, kuriuos močiutės, mamos augina ant palangių. Tėvai aprūpino reikalinga medžiaga: sėklomis, indais, žemėmis. Vaikams buvo įdomu apžiūrėti sėklas. Jos mažos, tad prireikė padidinamojo stiklo. Kai susipažinome su sėklomis, jų forma, dydžiu, spalva, apsisprendėme, kokiuose induose daiginsime. Eksperimentavome ir sugrupavome taip: bazilikus su mairūnais, svogūnus ir avižas, moliūgą su pelargonija, krapus su petražolėmis. Paprikas sėjome daigykloje. Atskirai pušis. Visi augalai mėgsta šviesą. Parinkome pietinę palangę. Po kelių dienų sudygo svogūnai ir avižos. Mairūnai, bazilikai, krapai, petražolės po poros savaičių. Ilgiau laukėme paprikų ir pušų daigų. Eksperimentavome su drėgme ir saule. Svogūnais, krapais, petražolėmis jau pasiskaninome salotas. Kiti augalai bus perkelti į kiemo lysvę.